Granit/Žula

Granit/žula

Žula je hlbokohorská masívna a hustá kryštalická hornina, ktorá sa vyvinula v dôsledku granit kamen postupného ochladzovania a kryštalizácie granitoidnej magmy pri vysokom tlaku vo vnútri zemskej kôry.

Vďaka svojim vysokým mechanickým ukazovateľom a funkčným vlastnostiam, je žula široko využívaná pri konštrukcii pivničných stavieb, v obkladaní fasády, ciest a chodníkov. V interiéri žulu tradične používajú ako dlažbu na podlahe s vysokou prevádzkou (pohybom).

Žula je tiež ideálnym materiálom pre pracovné dosky na kuchynský nábytok. Avšak, pri vhodnom využití nielen technických vlastností žuly, ale jej ozdobnej kvalite, sa môže tento materiál úspešne hodiť do akéhokoľvek interiéru.
Granit (žula)– vyšlachtený prirodný kameň. Môže odolávať všetkým klimatickým podmienkam.

Prírodný granit sa dokonale hodí pre exteriér a interiér. Žula – nie je len známkou imidžu a prestíže, ale aj racionality.

Izdeliya-iz-granita-i-bazalta-granitnaya-bruschatka-granitnyy-bo-6_270x350Naš profil, krása a večnosť v kameni.

Rozmanitosť farieb a štruktúr sa kombinuje s neuveriteľnou životnosťou! Tento opis hodnôt patrí výrobkom mačacie hlavy z prírodného kameňa. Prakticky, európania už dávno pochopili, že v danej situácii sa hodí princíp “raz a navždy!”. Ale pri tom ešte stále zostáva unikátna možnosť ľahko demontovať a prekladať dlažobné kocky, čím sa mení dizajn v prípade potreby. Nové technológie dovoľujú vyrábať dlažby a kamenné kocky rôznych geometrických tvarov, ktoré ovplyvnia kvalitu povrchu po aplikácii.

V dôsledku toho, povrch môže byť dokonale rovný, ale v rovnakom čase “neklzký”, aj pre použitie topánok s podpätkami, a “drsný” pre lepšiu priľnavosť s pneumatikami vozidla alebo športovú obuv.

Rôzne odtiene žuly od svetlo-šedej alebo dymovo-modrej do červenej alebo zelenej, zaručujú exkluzívny interiér, exteriér a cestný povrch.

Viac o našich výrobkoch a uplatnení granitu si prečítajte na stránke Granit – produkty.

Comments are closed